dwangsom berekening van het aantal inbreuken
Een stakingsbevel waarbij een wijze van reclamevoering wordt verboden onder verbeurte van een dwangsom viseert als inbreuk een wijze van reclamevoering.
Dus reclame via het internet: 1 inbreuk ( en niet 150.000 inbreuken per hit)
Dus reclame per huis aan huis folder : 1 inbreuk en niet 150.000 inbreuken voor elke bedeelde folder.
Dus reclame via affiches: 1 inbreuk en niet 4.000 inbreuken voor elke geplakte affiche
Aldus wordt vermeden dat waanzinnig hoge dwangsommen worden toegekend.
En ja zelfs Testaankoop heeft aldus zich trachten te verrijken.
Testaankoop kon niet smaken dat Lidl in haar publiciteit op een verkeerde iets te overdreven wijze melding maakte van goede kwaliteit die Testaankoop meende te moeten vermelden in haar tijdschriftt. Zij bekwam dat een verbod werd opgelegd voor het verder voeren van deze publiciteit door Lidl met verwijzing naar testaankoop, doch haar oorspronkelijke eis van 75.000 euro per dag per overtreding werd door de rechter herleid tot 5.000 euro per overtreding.
Test aankoop meende dat de inbreuken en dus de publicietit onder verwijzing naar haar magazine bleef verder duren en stelde een vordering tot betalng van maar liefst 604.410.000,00 euro wegens verbeurded wangsommen.U leest goed, zeshonderd miljoen vierhonderdentienduizend euro. Bespaar u de moeite om het om te zetten naar Belgische frank...
De rechter oordeelde dat er terecht kon vastgesteld worden dat er via internet en via huis aan huis folders met de verboden reclame werden gevoerd werden verspreid en ook verwijzing door Lidl op het internet met verboden reclame bleef doorgestuurd worden. Hij, stelde de verbeurte van de dwangsom vast maar beperkte deze tot 2 maal 5.000 euro, het weze 10.000 euro in het totaal.
Het verspreiden via internet als 1 inbreuk en het verspreiden via folders als tweede inbreuk en niet een som van 5.000 euro per verspreide folder of per aangeklikte pagina op het net.
De exorbitantie van de eis werd verder beperkt door Testaankoop te veroordelen tot de kosten van, het geding.
Zie Beslagrechter Gent 14 december 2010, 141, met noot RS Aantal inbreuken alvorens een dwangsom verschuldigd is. NJW, 237, 142.
Zie in zelfde zin Beslagr. Gent 14 december 2010, NJW 2011, 143 en Beslagr. Gent 14 december, NJW 2011, 144
zie ook: Cass. 10 november 2005, R.W. 2007-08, 703, met noot.
- Doelgroep:
- Elfricon trefzinnen:
- Link rubrieken:
- Rechtstakken:
- Kernwoorden:
- Soort link:
- Status homepage:
- Toepassingsgebied:
- Topics:
Hebt u nog een vraag?
Hebt u nog een vraag in dit verband, klik dan hier om uw vraag aan ons te stellen, of meteen een afspraak te maken voor een consultatie.
Andere zoekopties
U kan onze website eveneens doorzoeken met deze opties:
- A-Z index
- Chronologische lijst van recente aanpassingen
- Doelgroepen
- De zoekfunctie op trefwoord (beta)
- Op kernwoorden
- Rechtsleer
- Rapport van alle bijdragen op deze site
- Rechtspraak
- Wetgeving
- Modellen
- RSS feeds
Aanvulling
Heeft u een suggestie, aanvulling of voorstel tot correctie met betrekking tot deze pagina? Gebruik dit adres om het te melden.
